מתי נבצע איטום גגות ולמה

הדרך שלכם לחורף בטוח ושליו

החורף הוא תקופה שרוב רובנו לא אוהבים ובצדק. אף אחד לא אוהב שקר. אף אחד לא אוהב שקר וצריך להדליק בוילר שעה לפני שרוצים להתקלח, אף אחד לא אוהב ללבוש הרבה בגדים והכי חשוב, אף אחד לא אוהב שיש שגשם. כשיש גשם אנחנו בורחים משהייה בחוץ ככל שניתן ונשארים תחת קורת גג והכי טוב זה להישאר בבית אך מה קורה כשגם הבית לא מוגן והגשם מגיע פנימה? הרגע הכי מעצבן ומלחית שיכול להיות הוא להרגיש טיפה נופלת עלינו כשאנחנו בסלון תחת התקרה. סימני נזילות יכולים לסמן על בעיה שכבר התחילה לפני כמה ימים או כמה שבועות ויכולה להחמיר בכל רגע איטום גגות איכותי אמור למנוע את המצבים הללו וחשוב שתכירו את התהליך.

למשך קריאה

כיצד מבצעים איטום גגות?

·איטום גגות הוא תהליך שכל מבנה עובר. בתים פרטיים, בתים רבי קומות, בתי ספר, רשויות עירוניות, מפעלים ועסקים, כולם עוברים תהליך של איטום הגג כדי להיות מוגנים. איטום גגות מתבצע בכמה שיטות כאשר אחת השיטות המוכרות היא זיפות הגג. זיפות גגו תהוא תהליך שבו מורחים זפת חמה על שטחה גג וכך מים לא יכולים לחדור והבידוד מתקבל בצורה מרשימה ביותר. בכל מה שקשור בתהליך הזיפות חשוב להיזהר מאוד כיוון שזפת חמה עלולה לגרום לכוויות ולפגיעות קשות ורק מקצוענים יכולים לבצע אותה.

·איטום טוב ביותר מתקבל על ידי יריעות ביטומניות. יריעות ביטומניות הןם יריעות גמישות ואטומות מאוד שמניחים על פני שטח הגג כדי שהמים לא יחדרו פנימה אלא יגלשו לצדדים. את היריעות יש להניח בצורה מסודרת ומקצועית תוך כיסוי כל שטח הגג וחשוב מאוד שהן יהיו איכותיות. יריעות ביטומניות מתאימות לרוב סוגי הגגות והן נתפשות כשיטה הטובה ביותר אך יקרה מאוד. שיטה זו עמידה מאוד לטווח הארוך ומי שרוצה להשקיע זה המקום.

·חומרים אקריליים גם הם חומרים טובים מאוד איטום גגות. חומרים אקריליים הם חומרים אטומים שמורחים על פני הגג וכך מים לא חודרים. גם כאן יש מגוון רחב של חומרים באיכויות משתנות וניתן למרוח שכבות דקות אל מול שכבות עבות.

איטום גג ובדיקתו מיד לאחר מכן

איטום גגות הוא תהליך שדורש סבלנות ולאחר מכן יש צורך לבדוק אותו היטב. איטום גגות שייעשה בצורה מקצועית אך לא ייבדק הוא לא בטוח איטום מקצועי. אחרי שמבצעים את האיטום צריך להציף את הגג ולחכות בין יום ליומיים, כמובן אחרי שהאיטום יתייבש במידה ומרחנו זפת או חומרים אקריליים. יש צורך לוודא באמת שאין סימני רטיבות בגג וכך בעל המקצוע שזיפת או אטם את הגג יוכל לראות בעיניים שלו שהבודה לא מושלמת וכמו כן יש לבדוק את ניקוז המים משטח הגג על ידי צינורות הניקוז והמרזבים.

מתי כדאי לבצע איטום גגות?

אנשים רבים נזכרים לאטום את הגג שלהם בחורף. בחורף כולם נזכרים בגלל שפתאום צצות להם נזילות בגגות שלא תוחזקו במשך שנים. אם אתם רוצים לתחזק את הגג שלכם ולאטום אותו כראוי, מומלץ לכם להיות מוכנים לחורך ולא לפעול בלחץ. האיטום צריך להתבצע כבר בקיץ כדי להיות מוכנים לגשם הראשון כיוון שאם הגשם יתפוס אתכם לא מוכנים הגג שלכם יכול להיהרס מאוד וצוות איטום יעלה יותר וגם יגיע אחרי זמן רב כיוון שכמוכם יש עשרות בתים שנזכרו אחרי הגשם הראשון. בנוסף לכל אלו חשוב מאוד שמי שמבצע את האיטום יהיה בעל מקצוע ראוי ומוסמך עם תעודות שזכה להמלצות רבות. איטום גגות היא פעולה חשובה שמגנה עליכם בחורף וחשוב לא לזלזל בה.

AUTHOR

אי דקור - קבלני שיפוצים

All stories by: אי דקור - קבלני שיפוצים

Leave a Reply

Your email address will not be published.