כיצד ניתן לבחור אזור מגורים שמתאים לכם?

רכישת דירה חדשה או יד שנייה אינה דבר של מה בכך, שכן עליכם לקבל החלטה חשובה העומדת להשפיע על חייכם לשנים ארוכות. כדי לבחור אזור מגורים שמתאים לכם, כדאי לכם להיעזר באנשי מקצוע מנוסים אשר ברשותם ידע רב שיכול לסייע לכם לקבל החלטה נכונה.
חשוב לבחור אזור מגורים בהתאם לשיקולים ולפרמטרים חשובים כגון מרחק ממקום העבודה, מחירי הדירות באזור, סביבת מגורים מועדפת (עירונית, כפרית וכדומה), סוג הנכס שמעוניינים לקנות, הרמה הסוציו אקונומית בשכונת המגורים ורמת הפשיעה באזור. יש לקחת בחשבון גם נתונים כמו קרבה לעורקי תחבורה ראשיים, עומסי תנועה, פתרונות חניה, מוסדות חינוך לילדים ואיכותם וכן מוסדות דת באזור (אם הדבר רלוונטי לכם). כמובן, אין לשכוח נתונים סביבתיים כמו טיפוח האזור, מפגעים סביבתיים, תכנון עתידי לבנייה באזור וכיוצא באלה.

שיקולי עלות ותועלת

הפרמטר החשוב ביותר לבחירת אזור מגורים שיתאים לכם לשנים ארוכות הוא מחיר הנכסים באזור. מחירי הנדל"ן באזור המרכז, בעיקר בתל אביב, ברמת גן וביישובים נוספים הוא גבוה, ורבים אינם מסוגלים לקנות דירה למכירה באזור. אם מעוניינים לא לוותר על קרבה לתל אביב והמרכז, כדאי לחפש דירות למכירה בחולון – כך תוכלו להגיע בנוחות לעבודה במרכז הארץ, ליהנות מאיכות חיים גבוהה, מאוכלוסייה ברמה סוציו אקונומית טובה, ממערכת חינוך איכותית ומשלל יתרונות נוספים.
בנוסף, חשוב לבחור את אזור המגורים בהתאם להרכב המשפחתי, במיוחד אם יש לכם ילדים. אין טעם לרכוש דירה במיקום המרוחק ממוסדות חינוך שמתאימים לכם, ועליכם לזכור כי בחירת אזור המגורים קריטית לרמת החינוך שהילדים יקבלו. לכן, חשוב להכיר את האזור, להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים, לקבל המלצות מחברים ומקרובי משפחה, לקרוא מידע באינטרנט וכדומה.

טיפוח סביבתי

נושא הטיפוח הסביבתי חשוב בעת בחירת אזור המגורים. לבטח אינכם רוצים לגור באזור מוזנח. שכונה מטופחת מבטיחה איכות חיים גבוהה וגם שמירה על ערך הנכס. בנוסף, חשוב לבקר באזור המגורים מספר פעמים בשעות שונות כדי לבדוק האם יש מצוקת חניה באזור והאם יש עומסי תנועה בבוקר ובשעות אחר הצהריים. מומלץ לבדוק כמה זמן לוקח לכם להגיע לעבודה מהאזור – יש לכך שיקול כלכלי חשוב הקשור להוצאות הדלק ולגורם הזמן עצמו, שגם הוא נכס ששווה לכם כסף.
כמו כן, כדאי לבדוק האם אזור המגורים מועד לפשיעה, האם יש מקרי פריצות רבים לבתים ולדירות, לרכבים וכדומה. מומלץ לבחור אזור מגורים איכותי המעניק תחושת ביטחון, כך ניתן ללכת ברגל בשעות הערב ללא חשש. כדאי גם לבדוק האם יש פארקים באזור, האם יש בהם תאורה ומתקני שעשועים, ויש לבדוק היכן ממוקמים מרכזי קניות באזור, בנקים, דואר וכיוצא באלה.

AUTHOR

אי דקור - קבלני שיפוצים

All stories by: אי דקור - קבלני שיפוצים

Leave a Reply

Your email address will not be published.