ההבדל בין קבלני בניין לקבלני שיפוצים

ענף השיפוצים וענף הבנייה הולכים זה לצד זה, עבור רוב האנשים, שיפוצים זה בעצם שדרוג של הדירה שלהם, תיקון ליקויים, צביעה, החלפת מטבח ועוד כהנה וכהנה וזאת בכדי להתאים את הדירה לצרכים שלנו. פעולות אלה די דומות לתהליך הסופי של בניית דירה חדשה.
חשמלאי, רצף, אינסטלטור ועוד, כולם עובדים בתחום של שיפוצים ובנייה, אם כך, מדוע יש שוני בין קבלי שיפוצים לקבלני בנייה ובמה שונה פעולת השיפוצים מהבנייה?
התשובה נמצאת באופי העבודה, בגיוון שלה, בסביבת עבודה, שכר העבודה, גודל העבודה וגם אופי הלקוח.

להמשך קריאה

חלוקת הקטגוריות בתחום של עבודות שיפוצים

סביבת העבודה – ברוב המקרים עבודות השיפוץ יתבצעו בדירות קיימות שבהם כבר גרים אנשים, משמעות הדבר זה שיש להתחשב בדיירים ובשכנים במסגרת העבודה. מפני שזוהי סביבת עבודה שונה, לדוגמא – סביבת עבודה של בניין בהקמה, שם אין צורך התחשב באף אחד מפני שהבניין אינו מאוכלס.

אופי העבודה – בדרך כלל, שיפוצים שמבוצעים בדירה הם במגוון רחב של עבודות שונות, לדוגמא – הריסה של קיר, בנייה של קיר, אינסטלציה, צבע, עבודות ריצוף, עבודות חיפוי, עבודות חשמל, עבודות סיוד, ועוד מגוון רחב של סוגי עבודות מתחום השיפוצים. קבלני שיפוצים מחויבים לספק ולהתמחות בכל הקשת של השיפוצים.

היקף העבודה – הספק העבודה בשיפוצים נורא תלוי בגודל הדירה ובגודל השיפוץ, האם הדייר רוצה צביעה של חדר או צביעת כל הבית? האם הוא רוצה העברת נקודת חשמל אחת או אולי חמישה נקודות? בכל המקרים ההבדל בין עבודות שיפוץ לעבודות בנייה, הוא שעבודות שיפוץ תמיד יהיו בהיקף הרבה יותר קטן.

דרישות הלקוח – המון קבלנים כבר רגילים לדרישות מגוונות מצד הלקוחות, חלקם אפילו לא תמיד הגיוניות, לכן קבלן שיפוצים שבא לבצע עבודה בדירה של לקוח, חייב להיות סובלני ללקוח, גם אם הנ"ל מתחיל בבקשות שהקבלן כבר יודע מראש שלא ניתן לבצע אותן, מאידך הקבלן גם אמור להיות קשוב לרצונות של הלקוח ולהגיע איתו לעמק השווה וכך לספק לו עבודות ברמה הגבוהה ביותר.

שכר העבודה – רוב קבלני הבניין עובדים במסגרת של אשראי מול בנקים, יזמים ועוד. מאידך, קבלני שיפוצים עובדים בסביבה כלכלית מצומצמת יותר, כך שתנאי התשלום לקבלן שיפוצים בד"כ יהיו מידיים, מראש וגם במזומן. רוב קבלני השיפוצים יסכימו לתשלום מדורג, תשלום שמתבצע לפי סיום של כל פרויקט בעבודה עצמה.

מחפשים שיפוצניקים מקצועיים ואמינים? לחצו על הקישור למידע נוסף על עבודות שיפוצים

AUTHOR

אי דקור - קבלני שיפוצים

All stories by: אי דקור - קבלני שיפוצים

Leave a Reply

Your email address will not be published.